Kancelarie Radców Prawnych

Cyran / Polak

Świadczymy pomoc prawną dla przedsiębiorstw, osób prawnych, instytucji publicznych oraz osób fizycznych. Naszą ofertę obsługi wyróżnia, na tle innych kancelarii, indywidualne podejście do Klienta.

To Klient decyduje o zakresie obsługi, a my dopasowujemy się do potrzeb Klienta po to, by prawnik nie był tylko doradcą prawnym, ale przede wszystkim partnerem w biznesie.

Przyświecającą nam domeną jest – nowe podejście do prawa – dlatego każdy Klient posiada bezpośredni kontakt z prawnikiem prowadzącym sprawę. 

Nasza kancelaria powstała w 2013 r. i od tego czasu nieustannie wspieramy naszych Klientów w ich bieżącej działalności.   


Radca Prawny            Radca Prawny
Michał Cyran                Marcin Polak

Obszary praktyk

Obsługa firm

Prowadzimy obsługę podmiotów gospodarczych, w różnych sektorach działalności. Doradzamy w bieżącym prowadzeniu firm naszych Klientów, tworzymy dla Klientów struktury działalności, konstruujemy umowy, regulaminy, wnioski, regulujemy stosunki pracy. Uczestniczymy w negocjacjach, reprezentujemy naszych Klientów przed sądami i organami administracji. 

Szkolnictwo wyższe

Zajmujemy się kompleksowym doradztwem prawnym uczelni, zarówno w bieżącej działalności dot. kształcenia, nauki, ale także komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze renomowanych uczelni wyższych. 

Prawo kosmetyczne

Prawo kosmetyczne to szczególna dziedzina, która wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Obsługujemy podmioty sektora  kosmetycznego, doradzamy w bieżących problemach kluczowym na rynku polskim producentom kosmetycznym, od powstania pomysłu pomysłu aż do jego wdrożenia.

Co nas wyróżnia

Dlaczego Kancelaria C/P?

Przewodnią ideą Kancelarii jest dbałość o dobro każdego Klienta i bezpośrednia opieka nad nim. Do naszych podstawowych zasad zawodowych należy szeroko pojmowany profesjonalizm połączony z sumiennością oraz szybkość działania i rzetelność wykonywanej pracy. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i ciągle zdobywane doświadczenie pozwalają zaoferować Klientom kompleksową obsługę prawną oraz zapewnią rzetelną i skuteczną pomoc w rozwiązywaniu Państwa problemów prawnych. 

Zespół współpracujący Kancelarii składa się z wykwalifikowanych  prawników, którzy gwarantują satysfakcjonujące poprowadzenie każdej sprawy. Naszą ideą jest przede wszystkim satysfakcja naszych Klientów, dlatego dokładamy wszelkich starań by wykonywana praca była satysfakcjonująca oraz komfortowa. Kancelaria Cyran Polak to nowe spojrzenie na prawo, nie działamy schematycznie, a każdego Klienta traktujemy indywidualnie, w zgodzie z jego potrzebą. 

0+
Wygranych spraw
0%
Spraw zakończonych sukcesem
0m
Lokalizacja od Rynku Głównego

O nas

Michał Cyran i Marcin Polak - zawodowo współpracują od 2013 r., prywatnie, przyjaciele jeszcze z czasów studiów. Prowadzą praktykę w różnych obszarach prawa, ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii, prawa cywilnego, autorskiego, prawa szkolnictwa wyższego oraz prawa kosmetycznego. Absolwenci studiów prawniczych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Radca prawny Michał Cyran – absolwent studiów magisterskich i  doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Zespołu Radców Prawnych Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz koordynator Zespołu Radców Prawnych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Posiada uprawnienia mediatora. Zajmuje się w szczególności prawem szkolnictwa wyższego, prawem nieruchomości oraz prawem własności intelektualnej. 

Radca prawny Marcin Polak – absolwent studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek grupy legislacyjnej przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego.  Posiada bogate doświadczenie w zakresie praw nowych technologii, prawa autorskiego, prawa własności przemysłowej, prawa ochrony konkurencji oraz prawa kosmetycznego.

 

Doświadczenie

Posiadamy bogate doświadczenie w obsłudze uczelni wyższych, przedsiębiorców oraz osób prywatnych

Obsługa prawna uczelni wyższych w zakresie bieżącej działalności oraz przed sądami i organami administracji publicznej

 

Obsługa procesów komercjalizacji nauki dla szkół wyższych i instytutów naukowych

 

Reprezentacja i obsługa prawna czołowych producentów kosmetyków

 

Reprezentacja pracowników naukowych w sporach z pracodawcami, organami administracji publicznej w tym organami uprawnionymi do nadawani stopni i tytułów naukowych

 

Obsługa podmiotów z sektora farmaceutycznego, w tym w szczególności sieci aptek ogólnodostępnych

 

Reprezentacja osób fizycznych i prawnych w sporach administracyjnych,  sądowych i pozasądowych

 

obsługa firm

Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw naszych Klientów

Bieżąca obsługa

Codziennie świadczymy dla naszych Klientów bieżącą pomoc prawną. Zajmujemy się stałą obsługą podmiotów gospodarczych, tworzeniem i negocjowaniem umów, regulaminów, obsługą korporacyjną spółek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Współpraca

Współpracujemy z ekspertami zewnętrznymi, podmiotami wyspecjalizowanymi w danym zagadnieniu, rzecznikami patentowymi, ekspertami z dziedzin nauki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapewniamy

tworzenie, łączenie, przekształcanie podmiotów gospodarczych

bezpośredni nadzór nad zawieranymi umowami

reprezentację przed sądami i organami administracji publicznej

kontrolę bieżącej działalności pod kątem eliminacji ryzyka naruszenia przepisów

reprezentację  Klienta w negocjacjach i w postępowaniach mediacyjnych

sporządzanie opinii w zakresie problematycznych zagadnień prawnych

szkolnictwo wyższe

Komercjalizacja wyników badań

Regulaminy komercjalizacji

Dokumentacja dla uczelni wyższych

Tworzymy regulaminy komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych 

Spółki spin-off i spin-out

Wsparcie korporacyjne

Doradzamy w organizacji i tworzeniu uczelnianego ładu korporacyjnego w celu komercjalizacji 

Szkolenia dla uczelni wyższych

Usługi doradztwa

Oferujemy szkolenia dla pracowników uczelni wyższych z komercjalizacji. Świadczymy usługi w zakresie bieżącej obsługi uczelni wyższych oraz oceny wdrożonych rozwiązań w zakresie komercjalizacji.

Prawo autorskie

W zakresie prawa autorskiego zajmujemy się ochroną prawnoautorską zarówno twórców jak i podmiotów korzystających z praw autorskich. Tworzymy i negocjujemy umowy prawnoautorskie, regulaminy korzystania z praw autorskich i praw pokrewnych. Dochodzimy roszczeń z tytułu naruszenia praw autorskich. 

PRAWO WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ

Wspieramy Klientów w zakresie ochrony danych, tajemnicy przedsiębiorstwa i know-how, a ponadto w zakresie ochrony znaków towarowych, patentów i wzorów przemysłowych.

POSTĘPOWANIA SPORNE

Reprezentujemy naszych Klientów przed sądami i organami administracji publicznej w spornych sprawach z zakresu ochrony prawa własności intelektualnej.

Prawo własności intelektualnej

Pomagamy naszym Klientom w zakresie prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej

Własność intelektualna jest kluczową  wartością aktywów każdego przedsiębiorstwa, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby prawa te zachowane były w sposób należyty. Własność intelektualna to także główna specjalizacja kancelarii. Prawo autorskie i prawa pokrewne wymaga indywidualnego podejścia, zarówno w przypadku konstruowaniu kontraktów jak i ich późniejszego stosowania, dlatego obsługując podmioty korzystające z praw własności intelektualnej, dostosowujemy się do potrzeb naszych Klientów, proponując nowatorskie rozwiązania. 

Prawo kosmetyczne

Świadczymy kompleksową obsługę prawną dla naszych Klientów z sektora kosmetycznego.

Obsługujemy czołowych polskich producentów kosmetycznych.

Doradzamy naszych Klientom w zakresie wprowadzania produktów kosmetycznych do obrotu oraz w relacjach handlowych z sieciami dystrybucyjnymi.
Zapewniamy producentom kosmetyków pełne wsparcie prawne zarówno w zakresie zgodności z przepisami krajowymi jak i międzynarodowymi.
Wraz z naszymi zewnętrznymi doradcami wspomagamy przy przygotowywaniu zgłoszeń do systemu CPNP.

Współpracujemy w ramach Grupy Legislacyjnej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Postępowania sądowe w sprawach frankowych

Prowadzimy kompleksową obsługę spraw o unieważnienie lub odfrankowienie umów kredytowych dla naszych Klientów. Reprezentujemy Klientów w negocjacjach przedsądowych, postępowaniach mediacyjnych oraz sądowych. Postępowania w sprawach frankowych prowadzimy od 2015 r. co pozwoliło nam uzyskać bogate doświadczenie.

Oferujemy Państwu bezpłatne sprawdzenie Państwa umowy kredytowej pod kątem możliwych rozwiązań. 

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Wraz ze skróconą informacją na temat umowy otrzymacie Państwo ofertę współpracy.


  Kontakt

  Tel. : +48 12 362 40 50

  Fax.: +48 12 200 21 41

  • kancelaria@cyranpolak.pl
  • ul. Wróblewskiego 2/4, 31-148 Kraków

  Znajdujemy się 900 m od Rynku.
  Najbliższy parking: ul. Filipa 13 lub ul. Filipa 15

  E-spoktanie

  Wychodząc na wprost oczekiwań Klientów oferujemy możliwość przeprowadzenia E-SPOTKANIA, poprzez bezpieczną platformę kontaktową Microsoft Teams. E-Spotkanie umożliwia najszybszą formę bezpośredniego kontaktu, bez konieczności osobistej wizyty w kancelarii. Tę formę kontaktu polecamy w szczególności tym Klientom, którym zależy na skróceniu czasu podjęcia i prowadzenia sprawy.

  W celu umówienia E-SPOTKANIA prosimy o wypełnienie poniższego formularza.